Zayıflamak öncelikle buzdolabından başlar. Sütler, yoğurtlar vs. gibi temel besin kaynaklarınızı yağsız ve light ürünler ile değiştirin.

İkinci adım ise hayatınızı düzene koymak. Sabah kalkın ve güne sağlam besin değeri yüksek bir kahvaltı ile başlayın. Unutmayın ki kahvaltı gün içerisinde atlanmaması gereken en önemli öğündür. kahvaltı

 

Uykunuzu mutlaka düzenleyin. Vücudumuz her gece 00:00-02:00 saatleri arasında büyüme hormonu salgılamaktadır. Mutlaka bu saatler arasında uykuda olmaya özen gösterin.

Öğlen yemeklerinizde protein tüketmeye özen gösterin. Unutmayın ki protein içeren yiyecekler, besin değerlerinin yanı sıra aynı zamanda doyurucu besinlerdir.

protein

 

Zayıflarken dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise düzenli bağırsak hareketleridir. Bunun için bağırsaklarımızı çalıştıracak kayısı, kuru üzüm, kuru incir gibi besinler tüketmeye özen gösterin.

Yemeklerden önce 1-2 bardak içeceğiniz su sizin yemek esnasında daha az yemenizi ve daha az kalori almanızı sağlar.

Light ürünlerden çok fazla tüketmeyin. Her şeyi kararında ve azar azar yemeye özen gösterin.

Tokluk hissini arttırmak ve daha uzun süre tok kalmak için kuru baklagil, sebze ve meyve gibi posalı ve lifli yiyecekler tercih edin.

baskül

Her gün tartılmayın. Unutmayın ki diyet yapmak uzun ve zorlu bir süreçtir. Her gün tartılmak sizin için motivasyon kaybına ve diyet yapma isteğinizin kırılmasına neden olacaktır. Bunun yerine aynı kıyafetler ile haftada bir kere tartılmanız sizin için daha motive edici olacaktır.

Diyetyemeklerim.com

1 YORUM

  1. Fit bir vücut her kadının hayali ancak bunun da kuralları var. Sadece ağır diyetler uygulamak tek başına yeterli olmuyor. Yararlı bir makale olmuş ellerinize sağlık.

Yazıya Yorum Bırak